window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag() { dataLayer.push(arguments); } gtag('consent', 'default', { 'ad_user_data': 'denied', 'ad_personalization': 'denied', 'ad_storage': 'denied', 'analytics_storage': 'denied', 'wait_for_update': 500, }); gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-R1ZBNHKV49');

Kontejnery na suť

ODPADY STAVEBNÍ A VÝKOPOVÉ

Stavíte nebo rekonstruujete dům nebo byt? Máte velké množství suti? Dlaždic, betonu, omítky, cihel, tvárnic, kamene, šotoliny nebo štěrku? Při rekonstrukcích se naplní nejeden kontejner na suť. Náš kontejner na suť má 2 velikosti 3 nebo 6 m3. Záleží na tom, zda očekáváte jen malé množství suti, např. při rekonstrukci bytu nebo větší množství při rekonstrukci domu. Jestliže si nejste jistí, jakou kapacitu potřebujete, nevadí. Poraďte s námi, jaký kontejner pro vás bude nejvhodnější. Jestliže přece jen není jasné, jakou kapacitu kontejneru na suť asi potřebujete, přistavíme vám pro jistotu ten větší 6 m3 kontejner na suť. Pokud se nenaplní, resp. pouze do půlky, započítáme vám ho za cenu menšího 3 m3 kontejneru.

3 m³ objem

Rozměry kontejneru:

délka kontejneru cca. 3,64 /3,97 m
šířka kontejneru – 1,91 / 1,37 m
výška kontejneru – 0,44 / 1,03 m
max. nosnost kontejneru – cca. 3.000 kg


6 m³ objem

Rozměry kontejneru:

délka kontejneru cca. 4,30 m
šířka kontejneru – 2,28 m
výška kontejneru – 0,62 m
max. nosnost kontejneru – cca. 5.000 kgCeník je platný do odvolání.

Suť

Co vlastně znamená tento pojem? Su´t je zbytkový materiál ve stavebnictví v takové formě, kterou nelze již bezprostředně využít. Jedná se o odpad z bourání. Víme však, že suť lze za určitých okolností recyklovat a následně využít. K tomu je však vlastnit velmi specifickou technologii.

Stavební suť

I když je obecně stavební suť považována za vytříděný materiál, existují dva druhy. Prvním je čistý beton do velikosti 40 cm, bez dalších příměsí ostatních stavebních materiálů. Druhým je směsná suť, která může obsahovat veškeré tvrdé materiály pískové nebo keramické povahy, jako je beton, jádrová omítka, štuky, se zbytky perlinky nebo rabicky, cihly, tvárnice, Ytong, písek, škvára aj. Ani jeden z uvedených druhů nesmí obsahovat zeminu (hlínu), bioodpad (větve, trávu, listí), izolační materiály (polystyren, skelnou aj. vatu), sádrokarton, pálené tašky, železo, dřevo (nebo dřevotřísku), sklo a papír. Tyto odpady se nutně musí třídit zvlášť nebo jsou pak součástí směsného stavební a demoličního odpadu. To je však jiný druh odpadu. Ten ale také umíme zlikvidovat, stejně jako všechny jmenované vytříděné druhy. V žádném případě tyto všechny odpady nesmí obsahovat nebezpečné materiály a látky, jako je eternit, azbestové desky, ipu a lepenku, asfalt a jeho směsi a další.

Odvoz odpadu a suti

Každý den realizujeme odvoz odpadu a suti z blízkého okolí Kladna, Prahy a Slaného. Zajistíme vám potřebné množství a vhodnou velikost kontejnerů na suť nebo další stavební odpady a materiály. Kontejner vám na místě ponecháme zdarma 4 dny a v případě, že byste tuto dobu přesáhli, účtujeme malý poplatek za každý další den. Máme vozidla o nosnosti do 5 tun, takže se dá říci, že bez obav můžete kontejner naložit, co to dá. Nicméně odpad z něho nesmí při natahování vypadávat, tedy naplnění je možné těsně pod okraj.

K odvozu těchto odpadů máme platné povolení pro nakládání s odpady – zde.

Kompletní ceník kontejnerů a svozu odpadu najdete – zde.